קוד סודי

פעילות המשך לפעילות "נפלאות החזקות" אשר עוסקת בדפוס חוזר של ספרת היחידות במספרים שהם חזקה עם בסיס ומעריך טבעיים

למידע נוסף

מהיר וחשמלי

למידע נוסף

פעילויות אחרונות

                               שדה מגונדר 

הפעילות משלבת בין תכונות של פונקציה ריבועית לנושא שטח והיקף של מלבן, והיא כוללת פתרון של בעיית קיצון של פונקציה ריבועית.

למידע נוסף

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ברוכים הבאים למודלים לחשיבה

"מודלים לחשיבה" היא תוכנית המבוססת על סימולציות וניתוח נתונים בסביבת המרא"ה.

במרכז התוכנית עומד נושא modelling (תהליכי מידול) כלומר תיאור סיטואציות ופתרון בעיות מחיי היום-יום תוך שימוש במתמטיקה.

בתהליכי מידול, התלמידים מניחים הנחות, מפשטים ובונים מחדש את המציאות, מדגישים קשרים שונים בין הנתונים לבין המתמטיקה. כל זה נעשה בתוך סביבה וירטואלית- סימולציה ממוחשבת מבוססת דפדפן, שבה התלמידים מזינים נתוני התחלה ומריצים אותם, ובמקרה הצורך מגדירים מחדש, כך שמדובר בשאלות וסיטואציות שיש להן דוגמאות שונות לתשובה נכונה. התלמידים מנתחים לעומק את הקשרים בין הרכיבים השונים במודל ואת השפעתם על התוצאה הסופית, תוך בקרה על מידת המציאותיות ועמידה בתנאי ההגדרה השונים. הפעילויות מאפשרות אינטראקציה משחקית לתלמידים תוך כדי העבודה שלהם על הבעיות, כך שתהליך הפתרון מערב נושאים שונים של שיקולים והקשרים מהחיים של התלמידים, שיקולי מציאות, ולא רק התנאים המתמטיים הם היחידים שצריך לקחת בחשבון.

במסגרת הפרויקט יפותחו 50 פעילויות מבוססות מחשב, שלכל אחת מהן תהיה סימולציה אשר מאפשרת אינטראקציה מעמיקה עם המרכיבים השונים של המודל. כחלק מהסימולציה יינתנו כלי מדידה, כלי חישוב, וכלי תכנון אינטראקטיבים, כך שההקשרים והממשקים יהיו שונים ומגוונים. התשובות אשר התלמידים יגישו ינותחו באופן אוטומטי כך שכל הפעילויות יתבססו על סביבת המרא"ה

חשוב לנו לציין כי כל הפעילויות מתורגמות לשפה הערבית. 

לפניכם סרטון המסכם את עקרונות הפיתוח של הפעילויות המפותחות

במסגרת התוכנית מודלים לחשיבה:                                                                                                    מורים מדברים על תכנית מודלים לחשיבה: